Európskeho Pohára ženských klubov sa zúčastní 10 tímov

V pražskom Podolí sa schyľuje k ďalšiemu ročníku klubového Európskeho Pohára žien, ktorý odštartuje už v piatok 20. septembra a zúčastní sa ho celkom 10 klubov.

Na štadióne v Podolí sa divákom predstavia tieto tímy: Slavoj Vyšehrad (CZE), Red Star (SRB), Bangkok WPC (THI), Otter (ENG), Turku (FIN), KVP Vrutky (SVK), WBC Tirol (AUT), city ​​of Coventry (WAL), City of Liverpool (IRL) a Jarfalla (SWE). V turnaji sa teda premiérovo ukážu aj Thajky z Bangkoku či Rakúšanky z WBC Tirol a nováčikom v seriáli EÚ Nations je tiež anglický tím Otter.

Tímy sa najprv rozdelí dvoch päťčlenných skupín, odkiaľ sa následne bude rozřadí do zápasov o konečné umiestnenie. Celkovým víťazom turnaja sa teda môže stať iba tím, ktorý vyhrá svoju skupinu, a preto nie je čas na chyby. V tomto roku budú SR zastupovať reprezentantky vo farbách Slavoj Vyšehrad.

Vlani skončili českej zástupkyne zo Stepp Praha na 7. mieste a aj keď je tento rok konkurencia ešte o niečo väčší, český tím si rozhodne nepripúšťa, že by tento výsledok nevylepšil.

Veľké poďakovanie za finančnú podporu patrí hlavnému mestu Praha a Ministerstvu školstva, mládeže a športu Slovenskej republiky, bez ktorých by sa tento turnaj usporiadať nemohol. Všetky zápasy budú vysielané na našom YouTube kanáli, kde nájdete aj všetky záznamy odohraných zápasov. Viac informácií a výsledky zápasov nájdete na webe eunwp.eu alebo vo facebookovej udalosti.