Prečo hrať?

Vodné pólo je šport pre ľudí, ktorí majú predovšetkým radi vodu – rovnako ako plavci trávime väčšinu nášho športového života v bazéne. Najdôležitejšie však je, že vodné pólo je tímový šport a ako taký sa malému športovci postará o krásne zážitky s priateľmi, ktoré k tímu neodmysliteľne patrí. Pretože ide u nás skôr o malý šport, dá sa bez preháňania povedať, že sme jedna veľká pólistická rodina.

A čo dá budúcemu hráči vodné pólo do vienka? Podľa svetovej asociácie športov je vodné pólo hneď po ľadovom hokeji druhým najťažším športom vôbec a vyžaduje veľkú fyzickú pripravenosť. Kombinácia plavecké prípravy a potreba silných nôh je ideálnou cestou k dobre formovanému telu, na druhú stranu práce s loptou a nevyhnutnosť taktického myslenia vedie k bystré a pohotové mysle. Hoci sa jedná o kontaktný šport, vážnejšie zranenia rozhodne nie sú na dennom poriadku – voda brzdí prudké pohyby a pólo je tak v zásade bezpečným športom.

Neposlednom výhodou póla je jeho “nízkonákladovost” – nie je potrebné kupovať drahú výstroj, ako napríklad v hokeji, postačí dvoje plavky a máte postarané.

Pólo je tiež jedným zo športov, ktoré môžete vydržať hrať dlhé roky, pohyb vo vode je pre telo prospešný, a tak nedochádza k opotrebeniu niektorých kĺbov či svalov, ako u športov hraných na tvrdom teréne.

Stále váhate, či svoje dieťa prihlásiť práve na pólo? Prejdite si sekciu kluby, kde nájdete kontakty na tímy v jednotlivých mestách SR, a dohodnite si skúšobnú tréning. Určite vás radi uvidia, každý člen navyše je pre nás dôležitý.