Najlepší vodný pólista 2017: Sandro Sukno

Server total-waterpolo.com vytvoril s pomocou tých najlepších trénerov a iných expertov list tých najlepších vodných pólistov tohto roku. Každý volič seseznam piatich najlepších hráčov sveta a podľa toho hráči získali 1-5 bodov. Na samotnom vrchole nakoniec spočinul člen talianskeho tímu Pro Recco a chorvátsky reprezentant Sandro Sukno s 83 bodmi. Celkom v tejto ankete hlasovalo 21 pólistických osobností.

V ceste za ocenením za najlepšieho hráča roka dvadsiatimi sedemročného sukne ohrozil iba Srb Andrija Prlainović z tímu Szolnoki Vízilabda. Medzitým čo Sandro Sukno získal celkom 83 bodov, Prlainović ich dostal o deväť menej, teda 74. Veľká priepasť sa ale utvorila najmä medzi druhým a tretím miestom. Na bronzovej pozícii sa totiž až s 37 bodmi umiestnil ďalší hráč Szolnoki, Viktor Nagy.

“Sandro Sukno je hráč, ktorý diriguje hru tak v útoku, tak v obrane. Má veľkú silu a techniku ​​hry pozdvihuje na úplne novú úroveň. ”

Ratko Rudice, najúspešnejší reprezentačný tréner histórie vodného póla, držiteľ 36 medailí (16 zlatých).

Sandro Sukno získal v tomto roku treba zlato na majstrovstvách sveta v Budapešti. V sezóne ho pritom trápila zlomenina prsta, kvôli ktorej sa nemohol zúčastniť Superfinále Svetovej ligy. V Lige Majstrov potom so svojim tímom dvadsaťsedemročný Chorvát skončil na bronzovej pozícii a v domácej sérii A1 získal s prehľadom zlato. Jeho cieľom do budúcnosti je aj naďalej hrať na najvyššej úrovni a v roku 2020 vyhrať zlato na Olympiáde v Tokiu.