Ženské EÚ Nations klubov sú späť

V nedeľu ešte len končil turnaj mužov, ktorý ovládli Američania, a už v piatok začína ten ženský. Medzinárodný turnaj EÚ Nations Women Club Cup sa bude znova konať v pražskom Podolí a uskutoční sa v dňoch 21. – 23. septembra. Tohtoročného turnaja sa zúčastní celkom 8 tímov, ktoré pochádza z rôznych kútov Európy.

Na štadióne v pražskom Podolí uvítame od piatku tieto tímy: Stepp Praha (CZE), Red Star Belgrade (SRB), Turun Uimarit (FIN), PVK Vrútky (SVK), City of Liverpool WP (ENG), Tommerup SK (DEN), city ​​of Coventry (za IRL) a Jarfalla VP (SWE). Z týchto tímov sa u nás predstavilo hneď päť a jediným tímom, ktorý sa nevracia do Prahy je tak SC Chemnitz. Nováčikov na EÚ Nations potom budú Turun Uimarit z Fínska, PVK Vrútky zo Slovenska a Tommerup SK z Dánska.

Pretože je tento rok tímov o dva viac, zmení sa aj systém turnaja. Medzitým čo vlani sa víťaz určil formou šesťčlennej ligy, tento rok sú tímy rozdelené do dvoch skupín po štyroch tímoch. Zo skupinovej fázy budú tímy nasadené, podľa umiestnenia, do pavúkov o 1. a 5. miesto. Šampiónom celého turnaja sa stane klub, ktorý sa umiestni na prvom či druhom mieste svojej skupiny a následne vyhrá semifinálový aj finálový zápas top štvorky.

Českú republiku bude reprezentovať tím Stepp Praha, ktorý vlani v lige nasadil dva tímy a obaja skončili na medailových pozíciách. Steppačky budú chcieť získať miesto na stupňoch víťazov, čo im vlani len o chlp nevyšlo a skončili s nepopulárne zemiakovou medailou. Najväčšími favoritmi bude jasne tím z anglickej ligy, Liverpool WP, ktorý naposledy skončil jasne na prvom mieste. Čo sa týka boja o ďalšie pozície, dá sa očakávať veľmi vyrovnaný boj medzi zvyšnými tímami. Na druhom mieste vlani skončil nemecký Chemnitz a na treťom švédsky tím Jarfalla.

Veľké vďaka za finančnú podporu patrí najmä hlavnému mestu Praha a Ministerstvu školstva, mládeže a telovýchovy ČR, bez ktorých by tento turnaj nebol možný zorganizovať. Všetky zápasy budú vysielané na našom YouTube kanáli a budú dostupné aj zo záznamu. Výsledky zápasov nájdete na webe EÚ Nations alebo vo facebookovej udalosti, kde budú zdieľané aj fotografie z celej tejto akcie.

Najlepšie stávkové kurzy na tento zápas nájdete na webových stránkach stávkovej kancelárie 22Bet. Veľmi odporúčame tohto operátora.