TOTAL PLAYER 2018 – V ankete triumfujú Perrone a Prokofyevová

S koncom roka prišlo aj vyhodnotenie ankety Total Player 2018. V hlasovaní najlepších trénerov, hráčov, žurnalistov i fanúšikov sa na prvých miestach umiestnili španielsky krídelník Felipe Perrone a ruská pravačka Ekaterina Prokofyevová.

V tohtoročnej ankete boli zohľadnené hlasy 46 porotcov a vyše 25 tisíc hlasov od fanúšikov. V mužskej kategórii zvíťazil Španiel s brazílskymi koreňmi. Felipe Perrone, ktorý v súčasnosti pôsobí v CNA Barceloneta. Tridsaťdvaročný pólisti pomohol svojmu tímu k suverénnemu vítězsví v domácej lige a celkovému tretiemu miestu v Lige Majstrov.

V súčasnej sezóne je stále dôležitým článkom svojho tímu, ktorý vedie španielsku Liga Premaat a drží sa na druhom mieste skupiny v Lige Majstrov. S reprezentáciou Perrone získal striebro na domácom ME v Barcelone a v Európskom Pohári. Na treťom mieste potom s reprezentáciou skončil na stredozemských hrách a vo Svetovej Lige.

“Je to jeden z najinteligentnejších hráčov na svete. Práve vďaka nemu získala Barceloneta a španielska reprezentácia medaily v Lige Majstrov a na majstrovstvách Európy. “- David Martín, tréner španielskej reprezentácie. Viac zde: stavky-bet.com

Medzi ženami skončila na prvom mieste pravačka Ekaterina Prokofyevová, ktorá hrá na pravej strane obrany za Kinef Surgunteftegaz Kirsha. Dvadsaťsedemročná Ruska s klubom tento rok vyhrala Euroligu a domácu ligu. V Superpohára však hráčky Kirsha nestačili na maďarský Dunaujvaros, ktorý sa radoval z víťazstva na penalty.

S reprezentáciou Prokofyevová získala striebro na Svetovom pohári, piate miesto na ME v Barcelone, bronz vo Svetovej Lige a striebro v Európskom Pohári. V súčasnosti Rusko vedie svoju skupinu Svetovej Ligy a nemalo by mať problém dostať jednoduchého súpera v ďalšej fáze.

“Prokofyevová je spoľahlivá hráčka, ktorá hrá chytro a svojou rýchlosťou výrazne prevyšuje všetky ostatné. Aj keď nepatrí k najrobustnejším hráčkam, silovo je na tom tiež veľmi slušne, čo z nej robí ideálnu komplexné hráčku. Okrem toho je prirodzenou vodkyňou svojho tímu, organizuje útok i obranu, čo ukázala nielen v národnom tíme, ale hlavne v najdôležitejšie ženskej klubovej súťazi. “- Giorgos Morfesis, tréner gréckej reprezentácie