Zhrnutie: Zo zisku Európskeho pohára plesalo juniorky z Nemecka

Europska Pohár junioriek do sedemnástich rokov Klub sa tento rok znovu konal v Brne, kde sa o titul stretli celkom 8 Timovi. Z Českej republiky sa na turnaji ukázali hneď dva výbery, z ktorych jeden obsadil piate a druhý ôsmej miesto.

Európskeho pohára junioriek sa tento rok zúčastnili okrem ČR reprezentácia: Nemecka, Dánska, Anglicka, Írska, Walesu a Juhoafrickej republiky. TIMY najskôr bolí rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín, Odkiaľ následne postupovali do pavúkov o zlato a o piate miesto. Prvý český výber dostal do skupiny A Juhoafrická republiku, Nemecko a Írsko. Druhý český výber teda mal v skupine B Anglicku, Dánsko a Walese.

Skupinová fáza

České TIMY sa v piatok neuviedli Vôbec dobre a prvý výber prehrial zápasy s Juhoafrická republikou ai Írskom vysoko 1:29 a 1:14. Druhý výber síce začal tesnejších prehrať s Dánskom (9:13), ale večer je čakal debakel od Anglicka (0:18).

V sobotu si Češky v skupine B zlepšili náladu víťazstvom 10: 3, ktore gólovo zariadili hlavne Iva Drnková (4) a Jozefína Holá (3). Prvý český výber v skupine A ale prehral vysoko ai posledny zápas s nemeckom (2:24) a obaja Bratislavskom výbery sa tak stretla Medzi sebou v semifinále pavúk o Piata priečka.

V skupine A postúpila z prvého miesta reprezentácia Juhoafrickej republiky, ktora sa skóre +52 dominantné Zvíťazil nad vsetkym svojimi super. Druhé miesto obsadilo Nemecko, ktore v zápase o postup do najlepšej stvorka porazilo Írsko 18:12. Skupinu B ovládla Anglicka, Ktory v semifinálovej stvorka doplnil výber Dánska. Na štvrtom Mies skupiny skončil za druhým českým výberom Walesu.

Play-off

V sobotu popoludní sa odohralo Bratislavskom derby, v ktorom, pre mnohých prekvapivé, Zvíťazil druhý výber, ktory bol zložený najme z mladších hráčok. Práve hráčky druhého tímu si tak v nedeľu zahral proti Walesu, ktory porazili už v skupine. Práve Wales totiž na penalty porazil Írsko, ktore v skupine A skončilo tretie. O úžasný moment sa v zápase postarala waleskej gólmanka Anna Jenkins-Delf, ktora strelili posledny gól zápasu na 4: 4 a doviedla svojimi penaltovým zákroky Wales do boja o Piata priečka.

V pavúk o zlato sa Nakoniec zopakovalo minuloročné finále, pretoze Nemka dokázali poraziť Anglicku 9: 5. Juhoafrická republika si potom pripísala Ďalšie dominantne Víťazstvo, Tentoraz proti Dánkám, v pomere 16: 2.

O tretie miesto sa teda stretla práve reprezentantky Dánska s anglickom. Výsledková dopadol zápas veľmi podobný, Ako v skupinovej fázy a Angličanky sa tak po výhre 19: 3 mohli radovať z bronzových medailí.

Vo finále sa stretla, Rovňák Ako pred Roko Nemka s Juhoafričanka. Oproti vlaňajšiemu ročníku sa ale Tentoraz zápas vyvíjal úplne inak. Namiesto drvivej výhry Juhoafrickej republiky sa diváci na štadióne Lužánky dočkali napínavé divadla, na konci ktorej Víťazný stál výber Nemecka, ktory Zvíťazil 10: 8. Po konečnom hvizde už vypukla naozajstná radosť. Široké úsmevy šampionkám turnaja Zostalo ešte Dlho po dohraní Štátnej hymny.

Ako je u EÚ Nations zvykom, na konci turnaja sa znovu udeľoval Ocenenia pre TIMY a samozrejme ai jednotlivcov. Najlepsie brankárka sa stala už spomínané Velšanka Anna-Jenkins Delf. Okrem striebornej medailu si potom hneď dve individuálne Ocenenie odniesla tiez Juhoafrická hráčka Lucy Isabella Miszewski, ktora sa s 22 Golm stala Ako najlepšia strelkyňa, tak ai najlepsi hráčkou celého turnaja.