Hviezdny rok 2017 pre maďarský tím Szolnoki

Vskutku rozprávkový rok zažil maďarský klub Szolnoki Vízilabda. Tesne pred Vianocami stačil tím vyhrať svoju piatu trofej tohto roku, keď zostava Szolnok porazila tím Eger pomerom 7: 4.

Pre Szolnoki to bol určite skvelý vianočný darček. V maďarskej lige aktuálne nemajú veľkú konkurenciu, o čom svedčí aj neotrasiteľné prvé miesto v ich osemčlennej skupine. Po deviatich zápasoch totiž Szolnoki drží plný počet zápasov a ich celkové skóre 155: 56 (+99). V tomto roku sa tímu podarilo vyhrať okrem maďarského superpohára tiež maďarskú ligu OB I, maďarský pohár, Ligu Majstrov a Európsky Superpohár.

Práve tím Eger porazil Szolnoki aj vo finále ligy OB Aj v sezóne 2016/17. Vo finálovej sérii síce viedli po úvodnom dvojduelu 2: 0, ale súper všetko zdramatizoval a rozhodnúť tak musel až piaty zápas. Ten už ale Szolnoki zvládol a zvíťazil 10: 8. Zhodou okolností sa im Eger postavil do cesty aj v ceste za titulom v Lige Majstrov. V tomto semifinálovom súboji ale zverenci Sandora Cseh zápas zvládli vyhrať 7: 5 a vo finále už dominovali. Chorvátsky Dubrovník zdolali hráči Szolnoki vysoko 10: 5. Najvyrovnanejšie súboj pre Szolnoki nastal v Európskom Superpohári, kedy proti krajanom z Ferencvaros zvíťazili až po penaltách 10: 8.